Żelazko

Żelazko Philips GC4410

Żelazko Philips GC4410

Aby wybrać dobre żelazko, które będzie pomocne przy tej niezbyt lubianej czynności, musimy zastanowić się: jak często i ile prasujemy? Jeżeli żelazka używamy raz w miesiącu, to spokojnie możemy wybrać sprzęt z niższej półki. Jeśli jednak mamy dużą rodzinę i mnóstwo rzeczy do wyprasowania, warto zastanowić się na droższym urządzeniem. Żelazko powinno być przede wszystkim skuteczne i dostosowane do naszego trybu życia.

Żelazka – Ranking TOP 5

Pozycja Nazwa żelazka Producent Cena żelazka
1Bosch TDA2315BoschAktualna Cena
2Bosch TDA2325BoschAktualna Cena
3Tefal FV1320TefalAktualna Cena
4Philips GC1020 LightCarePhilipsAktualna Cena
5Philips GC1026PhilipsAktualna Cena

Pełna lista żelazek… ->

Jakie żelazko wybrać i kupić? Sprawdź ich różne rodzaje:
Żelazko bezprzewodowe – jeśli przeszkadza nam plątający się kabel, to będzie odpowiedni wybór. Pamiętać będziemy musieli o częstym odkładaniu go na stojak w celu nagrzania się stopy.

Żelazko parowe – inaczej zwane żelazka z generatorem pary, to chyba najbardziej popularne, wśród wszystkich modeli. Wytworzona para, którą prasujemy znacznie ułatwiam nam tę czynność. Wybierając je, musimy zwrócić uwagę na wielkość pojemnika, pilnując jakości dolewanej wody. Więcej o żelazkach z generatorem pary przeczytasz tutaj surgimed.com.pl/zelazko-z-generatorem-pary/.

Żelazka turystyczne – zabierane w podróże, niewielkich rozmiarów, często ze składaną rączką, jednak ich moc nie jest największa.

Żelazka systemowe ( generatory pary)- mają zewnętrzna wytwornicę pary. Są lekkie, mają duże pojemniki na wodę (ok. 1l) i są najefektywniejsze, wyprasują nawet grube warstwy materiału. Polecane są większym rodzinom.

Żelazka systemowe – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa żelazka Producent Cena żelazka
1Braun IS 3041BraunAktualna Cena
2Bosch TDS2240BoschAktualna Cena
3Bosch TDS2241BoschAktualna Cena
4Bosch TDS2251BoschAktualna Cena

Pełna lista żelazek systemowych… ->

Wybierając najlepsze żelazko, zwróćmy uwagę także na:

 • Stopę żelazka – musi być odporna na zarysowania, zwężająca się ku górze i z dobrym poślizgiem (dobrym wyborem będzie stopa ceramiczna lub szafirowa).
 • Regulację temperatury i moc żelazka – ważne żeby móc ustawić odpowiednią temperaturę np. pokrętłem czy nowoczesnym wyświetlaczem LCD z przyciskami. Im większa moc żelazka, tym szybciej będzie gotowe do pracy (najlepiej powyżej 2000W).
 • Wytwarzanie pary – im większa jej ilość tym szybciej wyprasujemy nawet bardzo grube tkaniny ( optymalnie 35-50 gr/ minutę). Generatory pary mają wyrzut nawet 150gr na minutę i pozwalają prasować w pionie.

Dodatkowe funkcje

Żelazko Bosch TDA703021

Żelazko Bosch TDA703021

Kupując żelazko możemy zwrócić uwagę na funkcję samoczyszczenia, która udrożni otwory parowe ze zgromadzonego osadu. Coraz częściej możemy spotkać funkcję automatycznego wyłączania, żelazko samo wyłącza się po określonym czasie. Dodatkowymi udogodnieniami są antypoślizgowy, gumowy uchwyt i kulkowy – obracający się o 360 stopni, przewód zasilający. Przy niektórych modelach możemy spotkać dodatkowe nakładki dla tkanin delikatnych. Przydatną funkcją jest też system Anti-Drip, który uchroni nasze ubrania przed kapaniem wody nawet gdy żelazko jest wyłączone.

Ceny żelazek

Żelazko parowe możemy kupić już od 50 zł, jednak aby było dobrej jakości i długo nam służyło trzeba wydać około 200 zł. Ceny żelazek bezprzewodowych zaczynają się od 100 zł, natomiast turystyczne kupimy już od 30zł. Najbardziej efektywne i wygodne w użyciu są żelazka systemowe, których ceny zaczynają się od 400 zł. Porównaj ceny i sprawdź ranking żelazek oraz cen w sklepach internetowych:

Tak szukaliście sprzętów:

 • żelazka ranking (10)
 • ranking żelazek (4)
 • jakie żelazko kupić 2016 (4)
 • żelazka opinie (3)
 • dobre żelazko opinie 2016rok (2)
 • żelazko philips gc1433 opinie forum (1)
 • najlepsze żelazka 2016 (1)
 • jakie żelazko 2016 (1)
 • szelazo opiie (1)
 • test zelazek 2016 (1)