Żelazko z generatorem pary

Żelazko z generatorem pary Tefal GV7550

Żelazko z generatorem pary Tefal GV7550

Żelazko parowe zintegrowane z generatorem pary znacznie przyśpiesza i ułatwia prasowanie, nawet bardzo mocno pogniecionych tkanin. Urządzenie wytwarza o wiele więcej pary, niż klasyczne żelazko parowe, przez co prasownie nie jest tak uciążliwe.

Różnica pomiędzy tradycyjnym żelazkiem parowym a modelem z generatorem pary jest znacząca. Klasyczne urządzenia parowe są stosunkowo lekkie, a dzięki wykorzystaniu pary prasowanie jest łatwiejsze. Pojemnik na wodę maksymalnie ma objętość 300 ml i co jakiś czas wymaga uzupełnienia. Żelazko z generatorem pary ma zbiornik na wodę w zewnętrznej stacji. Wytwarza ona parę i przekazuje ją przewodem do żelazka. Zbiornik ma pojemność przynajmniej około 1 litra, co umożliwia pracę urządzenia do 2 godzin bez przerwy.

Żelazka parowe – Ranking TOP 8

Pozycja Nazwa żelazka parowego Producent Cena żelazka parowego
1Braun IS 3041BraunAktualna Cena
2Bosch TDS2240BoschAktualna Cena
3Bosch TDS2241BoschAktualna Cena
4Bosch TDS2251BoschAktualna Cena
5Bosch TDS2250BoschAktualna Cena
6Bosch TDS373118PBoschAktualna Cena
7Braun IS5022BraunAktualna Cena
8Braun IS 3022BraunAktualna Cena

Pełna lista żelazek z generatorem pary… ->

Żelazkiem z generatorem pary nie przypalimy żadnych ubrań, nawet tych najdelikatniejszych. Temperatura jest zawsze optymalna i nie trzeba jej regulować. Prasowanie przebiega o wiele szybciej, gdyż wytworzonej pod większym ciśnieniem pary jest więcej. Jest to bardzo przydatne jeśli mamy sporo rzeczy do wyprasowania. Większość modeli ma również możliwość prasowania w pionie np. na wieszaku, bez wyciągania deski. Minusem są jednak spore rozmiary całego urządzenia, przez co potrzebne jest więcej miejsca do jego przechowywania.

Wybierając odpowiedni model żelazka z generatorem pary musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów:

Moc

Warto wybrać model o mocy powyżej 2000 W (porównaj aktualne ceny na Skąpiec.pl… ->), co przyśpieszy nagrzewanie się żelazka oraz także jego późniejsze studzenie.

Generowanie pary

Aby żelazko pracowało efektywnie trzeba wybrać urządzenie, które wytwarza ponad 50 gram pary na minutę. Wówczas wystarczy wygładzenie materiału tylko po jednej stronie. Umożliwi to również prasowanie kilku warstw jednocześnie np. złożonych pościeli czy obrusów. Ciśnienie wyrzucanej pary powinno wynosić co najmniej 4 bary.

Pojemnik na wodę

Jeśli chcemy prasować duże ilości ubrań, dobrze jest wybrać żelazko z jak największym pojemnikiem na wodę. Na rynku można dostać urządzenia ze zbiornikiem 1, 1,5, lub nawet 2 litrowym. Ważne aby wlewać do niego tylko wodę z kranu lub wymieszaną z destylowaną. Używanie jakichkolwiek innych płynów może popsuć urządzenie.

Stopa

Dobrze aby stopa była pokryta materiałem odpornym na zarysowania np. powłoką ceramiczną.

Funkcje żelazek z generatorem pary

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na funkcję samooczyszczania, aby co jakiś czas bezproblemowo odkamienić nasze urządzenie, szczególnie jeśli woda w naszej okolicy jest twarda. Warto wybrać model z pionowym uderzeniem pary, które pozwoli nam prasować ubrania w pionie np. powieszone na wieszaku. Dzięki temu będziemy mogli pozbyć się nawet mocnych zagnieceń np. z płaszczów czy sukienek, bez wyciągania deski do prasowania.

Trzeba zwrócić uwagę na długość przewodu, aby był wystarczający. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość schowania kabla, co ułatwi przechowywanie żelazka. Deska na której będziemy prasować powinna być metalowa z dziurkami i odpowiednio stabilna. Modele z blatem wiórowym nie pozwalają parze swobodnie przepływać przez tkaninę, która pozostaje wilgotna.

Aktualna cena i ranking sklepów

Żelazka z generatorem pary są dość drogie. Obecnie jednak można już kupić takie urządzenie za około 350 złotych. Wybierz model, który Cię interesuje i sprawdź aktualny ranking sklepów:

Tak szukaliście sprzętów:

  • generator pary opinie (34)
  • żelazko z generatorem pary opinie (22)
  • żelazko z generatorem pary ranking (16)
  • żelazko z generatorem pary (12)
  • generator pary ranking (11)
  • generatory pary opinie (5)
  • żelazka z generatorem pary (5)
  • dobre żelazko z generatorem pary (5)
  • żelazko generator pary opinie (4)
  • ranking generatorów pary (4)