Żelazko bezprzewodowe

Żelazko bezprzewodowe Tefal

Żelazko bezprzewodowe Tefal

Na rynku większość dostępnych modeli żelazek posiada kabel, można jednak spotkać także urządzenia bezprzewodowe. Żelazka na stałe podłączone do źródła prądu nie ulegają wychłodzeniu i są stale gotowe do pracy. Zazwyczaj długość kabla wynosi od 1,5 do 3 metrów, co stanowi pewne ograniczenie mobilności urządzeń do prasowania. Zbyt krótki przewód może ograniczać nasze ruchy, z kolei zbyt długi kabel może się plątać. Wielu osobom to przeszkadza, wówczas dobrym wyborem jest żelazko bezprzewodowe. Urządzenia te potrzebują stacji dokującej, aby się nagrzać. Podczas pracy stopa żelazka ulega stopniowemu wychłodzeniu i konieczne jest, co jakiś czas odstawienie go z powrotem na grzewczą stację. Może to okazać się problematyczne, kiedy będziemy chcieli wyprasować szybko, dość dużą ilość ubrań. Żelazko trzeba bowiem odstawić i poczekać, aż z powrotem się naładuje. Warto więc przed zakupem zorientować się ile czasu potrzebuje urządzenie aby się ponownie naładować na stacji dokującej. Czasem odstawienie musi powtarzać się nawet co kilkadziesiąt sekund.

Tutaj przeczytasz o tym jakie żelazko wybrać i kupić -> http://gaki.pl/zelazko/

W ofercie niektórych producentów pojawiły się więc żelazka z odłączanym przewodem. Tego typu urządzenia możemy w każdej chwili podłączyć do prądu za pomocą przewodu sieciowego, co znacznie zwiększy jego efektywność. Przyda się to w przypadku bardzo mocno pogniecionych ubrań, które wymagają trochę dłuższego czasu prasowania. Po odłączeniu kabla, swobodnie wyprasujemy trudno dostępne powierzchnie np. wnętrza nogawek spodni. Ważne aby przegub doprowadzanego przewodu był obrotowy.

Przed zakupem żelazka bezprzewodowego warto również zwrócić uwagę na elementy podnoszące komfort prasowania. Dobrze aby wybrany model posiadał blokadę wyciekania wody z kanalików parowych, stopę wykonaną z dobrej jakości materiałów odpornych na zarysowania, antypoślizgowy uchwyt oraz spryskiwacz. Jak każde urządzenie do prasowania, warto wybrać żelazko z funkcją samooczyszczania i usuwania kamienia. Ważne aby element montowany na desce był stabilny, a żelazko można było obsługiwać jedną ręką. Przyda się także możliwość prasowania na sucho, bez użycia pary wodnej oraz przeźroczysty, dość duży pojemnik na wodę. Pionowy wyrzut pary pomaga prasować np. marynarki.

Cena żelazek bezprzewodowych

Ceny żelazek bezprzewodowych są stosunkowo wysokie i zaczynają się od około 100 złotych.

Tak szukaliście sprzętów:

  • żelazko bezprzewodowe (20)
  • żelazko bezprzewodowe opinie (7)
  • bezprzewodowe żelazko (2)
  • Żelazko Bezprzewodowe Philips (1)
  • ranking żelazek bezprzewodowych (1)
  • najlepsze zelasko bezprzewodowe (1)
  • zelazka bezprzewodowe opinie (1)
  • żelazka bezprzewodowe philips (1)
  • żelazka na pare bezprzewodowe (1)
  • zelazko bez przewodowe (1)