Suszarka do owoców

Suszarka do owoców Zelmer FD1002 ZFD1350

Suszarka do owoców Zelmer

Suszarka do owoców to urządzenie, które przyspiesza proces usuwania wody z jedzenia. Za jej pomocą wysuszymy, nie tylko owoce, ale również warzywa oraz grzyby. Jest to doskonały sposób na przedłużenie trwałości jedzenia. Za pomocą suszarki możemy przygotować zdrowe przekąski, które będą miały długi czas przydatności do spożycia. Proces suszenia nie tylko usuwa wodę, ale również wpływa na zahamowanie rozwoju bakterii oraz przemiany enzymatyczne i nieenzymatyczne. Owoce oraz inna żywność zachowują jednak swój naturalny smak i aromat.

Suszarki do owoców – Ranking TOP 7

Pozycja Nazwa suszarki Producent Cena suszarki
1MPM SWS-1MPMAktualna Cena
2Clatronic DR2751ClatronicAktualna Cena
3MPM MSG01MPMAktualna Cena
4Esperenza EKD001EsperenzaAktualna Cena
5Esperenza EKD002EsperenzaAktualna Cena
6Clatronic DR3525ClatronicAktualna Cena
7Ravanson SD2030RavansonAktualna Cena

Pełna lista suszarek do owoców… ->

Na co zwracać uwagę przy zakupie suszarki do owoców?

Suszarki różnią się między sobą ilością sit, czyli poziomów suszenia. W sklepach można dostać urządzenia które posiadają od 3 do nawet 9 sit. Jeśli zależy nam na suszarce, która nie będzie zabierać zbyt dużej ilości miejsca, trzeba poszukać model z mniejszą ilością sit. Jeśli jednak chcemy jednorazowo wysuszyć większe ilości owoców, wówczas musimy kupić urządzenie z jak największą ilością poziomów do suszenia. Warto zwrócić uwagę na przestrzeń pomiędzy piętrami sit. Lepiej żeby nie były mniejsze niż 5 cm, ponieważ taka odległość ułatwi położenie na sitach większych kawałków owoców czy warzyw. Przy zakupie trzeba także przyjrzeć się pokrywie, czy szczelnie przylega do wybranego urządzenia, co będzie gwarancją efektywnego suszenia. Dobrze aby była przeźroczysta, tak łatwiej będzie nam kontrolować sam proces. Dla posiadaczy zmywarek, ważny będzie fakt, czy pokrywę wraz ze sitami, można będzie w niej umyć.

Tutaj więcej o suszarkach do grzybów – > http://www.parazgara.pl/suszarka-do-grzybow-i-owocow/

Warto obejrzeć wszystkie przyciski, zmiana mocy suszenia powinna być możliwie prosta i bezproblemowa. Pojemność suszarki należy dostosować do ilości suszonej żywności, jeśli mamy sad lub działkę, przyda się większe urządzenie (np. 15 litrowe). Kiedy chcemy raz na jakiś czas zjeść suszone jabłka czy banany, wówczas lepiej kupić suszarkę z pojemnością około 10 litrów. Czas suszenia jest ściśle związany z mocą urządzenia. Na rynku są dostępne suszarki z mocą od 240 do nawet 700 W. Do domowego użytku wystarczy model o mocy 500 W. Im wyższa moc, tym szybciej wysuszymy naszą żywność, a urządzenie nie przegrzeje się. Trzeba pamiętać, że proces ten w przypadku jabłek może trwać nawet 5 godzin. Wybrany model musi przede wszystkim suszyć równomiernie. Można również kupić suszarki z obrotowymi sitami, które jeszcze bardziej usprawniają proces suszenia. Przydatna będzie także regulacja temperatury, dzięki której możemy dostosować ją do rodzaju suszony produktów. Natomiast funkcja timera wyłączy suszarkę po skończonej pracy. Bez względu na to jaki model suszarki wybierzemy, każdy z nich powinien mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem i automatyczny wyłącznik.

Suszarka do owoców MPM MSG02

Suszarka do owoców MPM MSG02

Suszarki do owoców do 100 zł

Porównaj aktualne ceny… ->

Ceny suszarek do owoców

Suszarkę do owoców kupimy już za niecałe 100 złotych. Tutaj więcej o suszarkach do warzyw.