Suszarka do warzyw

Suszarka do owoców i warzyw Concept SO1020

Suszarka do warzyw Concept SO1020

Świeże warzywa i owoce, szczególnie zimą, potrafią kosztować nawet kilkakrotnie więcej, niż w sezonie. Doskonałym sposobem na konserwację żywności jest suszenie. Wysuszone w ten sposób warzywa doskonale nadają się do przygotowywania potraw. Niektóre z nich mają nawet bardziej intensywny smak, niż pod świeżą postacią. Aby w szybki i efektywny sposób pozbawić wody jarzyny, warto zaopatrzyć się w suszarkę do warzyw. Dzięki niej nie tylko wysuszymy warzywa, ale również wszelkiego rodzaju owoce, zioła oraz grzyby. Dużą zaletą tego urządzenia jest niższy pobór mocy w porównaniu do suszenia w piekarniku. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na rachunkach na prąd. Czas suszenia jest podobny, ale w suszarce na pewno nie przypalimy naszego jedzenia. Suszenie w piekarniku wymaga pilnowania włożonego pożywienia. Suszarka powoduje utratę ponad 70% wody z warzyw, dzięki czemu mogą one być przechowywane nawet do przyszłego sezonu.

Suszarki do warzyw – Ranking TOP 7

Pozycja Nazwa suszarki Producent Cena suszarki
1MPM SWS-1MPMAktualna Cena
2Clatronic DR2751ClatronicAktualna Cena
3MPM MSG01MPMAktualna Cena
4Esperenza EKD001EsperenzaAktualna Cena
5Esperenza EKD002EsperenzaAktualna Cena
6Clatronic DR3525ClatronicAktualna Cena
7Ravanson SD2030RavansonAktualna Cena

Pełna lista suszarek do warzyw… ->

Przed zakupem suszarki do warzyw warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

Pojemność

Zazwyczaj suszarki mogą mieć od 8 do 15 litrów pojemności. Jeśli z urządzenia będziemy korzystać okazjonalnie i nie mamy zbyt wiele miejsca na nowy sprzęt, warto wybrać nieco mniejszy model.

Sita

Ważna jest też ilość tac, których może być od 3 do 9 sztuk. Niektóre suszarki mają możliwość regulacji liczby sit, np. od jednego do trzydziestu. Dobrze aby siatka tacy była możliwie cienka, co przyśpieszy proces suszenia, tylko będzie nieco gorsza do czyszczenia. Warto kupić suszarkę, w której odległość od siebie sit można regulować, co pozwoli umieścić w nich nawet całe warzywa. Funkcja obrotowych sit jest mało przydatna, a trzeba za to dopłacić. Obieg ogrzanego powietrza pozwala dotrzeć do każdego kawałka jedzenia. Warto również sprawdzić czy jest możliwość dokupienia sit.

Suszarka do owoców i warzyw Concept SO1060

Suszarka do owoców i warzyw Concept SO1060

Suszarki do warzyw do 100 zł

Porównaj aktualne ceny… ->

Obudowa

Powinna być wykonana z przeźroczystych materiałów, dzięki którym będzie widać, bez otwierana, czy suszenie dobiegło już końca. Warto zwrócić uwagę czy zamknięcie urządzenia jest szczelne, co zapobiegnie utracie ciepła oraz energii.

Tutaj znajdziesz informacje o tym jaką suszarkę do owoców wybrać i kupić -> http://www.surgimed.com.pl/suszarka-do-owocow/

Moc

Ten parametr decyduje o wydajności wybranej suszarki. Na rynku spotykamy zazwyczaj urządzenia z mocą 240 do 700 W. Najlepiej wybrać model w którym można samemu regulować stopień mocy. Niektóre warzywa czy owoce potrzebują nieco wolniejszego suszenia. Dzięki temu będziemy mogli dostosować moc do konkretnego produktu.

Dodatkowo

Można też zwrócić uwagę, czy poszczególne elementy suszarki można myć w zmywarce. Przydatnymi funkcjami są również timer i elektroniczny wyłącznik, po skończonym procesie suszenia. Ważny jest także ogranicznik temperatury zabezpieczający przed przegrzaniem.

Cena suszarek do warzyw – Ranking

Suszarkę do warzyw kupimy już za około 60 złotych. Wybierz te, które Ci odpowiadają i sprawdź aktualny ranking cen:

Tak szukaliście sprzętów:

  • suszarki do warzyw ceny (1)