Odkurzacz wodny

Odkurzacz wodny MPM MOD07 Bora

Odkurzacz wodny MPM MOD07 Bora

Odkurzacze wodne działają na podobnej zasadzie co klasyczne odkurzacze. Różnią się tylko rodzajem filtra, który w tym przypadku jest wodny. Odkurzacz ten działa wsysając powietrze, które jest kierowane na powierzchnię wody. Brud wpada do wody, a ewentualne jego resztki są zatrzymywane przez dodatkowy filtr. Odkurzacze wodne mają zabezpieczenia, które uniemożliwiają przedostanie się wody do silnika. Wybierając odpowiedni model odkurzacza wodnego, mamy wiele możliwości, gdyż w sklepach są ich różne rodzaje. Poszczególne modele różnią się między sobą konstrukcją pojemnika na wodę i jego położeniem. Istnieją także odkurzacze hybrydowe, które oprócz wodnego filtra, są wyposażone w normalny worek. Dzięki czemu możemy zarówno odkurzać na mokro lub na sucho. Trzeba jednak pamiętać, że worek w tego typu urządzeniach, nie jest zbyt pojemny.

Odkurzacz wodny – Ranking TOP 7

Pozycja Nazwa odkurzacza Producent Cena odkurzacza
1Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST AquosZelmerAktualna Cena
2Zelmer 829.0 SP / ZVC722SP AquosZelmerAktualna Cena
3MPM MOD 14MPMAktualna Cena
4Thomas 792023 Vaporo BuggyThomasAktualna Cena
5Aqua Laser 808.491Aqua LaserAktualna Cena
6Hyundai VC5750HyundaiAktualna Cena
7Thomas Bravo 20ThomasAktualna Cena

Pełna lista odkurzaczy z filtrem wodnym… ->

Zalety odkurzaczy wodnych

Odkurzacz wodny jest uważany za urządzenie, które najskuteczniej nie tylko zatrzymuje kurz, ale także pozbywa się wszelkiego rodzaju alergenów. Z tego powodu jest to sprzęt szczególnie polecany dla alergików. Do tego ma te same zalety co odkurzacz bezworkowy czyli stałą siłę ssącą, brak worków oraz konieczności ich wymiany. Urządzenia wodne mają także funkcję nawilżania powietrza, dzięki której nasz dom wypełnia się świeżym zapachem. Dużą ich zaletą jest również możliwość wciągnięcia mokrych zabrudzeń np. błota.

Ich wady

Odkurzacz z filtrem wodnym Zelmer 919.5 SP ZVC752 ZP Aquawelt

Odkurzacz z filtrem wodnym Zelmer 919.5 SP ZVC752 ZP Aquawelt

Największą ich wadą jest konieczność czyszczenia odkurzacza po każdym jego użyciu. Trzeba usunąć kurz i brud natychmiast po użyciu, bo potem może być to problemowe. Dodatkowo pozostawiona, zabrudzona woda zaczyna śmierdzieć, a duża wilgotność i ciepło to idealne środowisko do rozwoju grzybów, pleśni i bakterii. Warto więc wybierać modele możliwie proste w swojej konstrukcji, aby wszelkiego rodzaju zakamarki szło łatwo wyczyścić i zdezynfekować. Trzeba także pamiętać, że urządzenia wodne są jednak nieco większe i cięższe w porównaniu do innych odkurzaczy. Zazwyczaj są także trochę droższe, niż tradycyjne modele.

Ile waży odkurzacz z filtrem wodnym?

Warto pamiętać o tym, że odkurzacze wodne ważą nieco więcej, niż klasyczne urządzenia i mogą być od nich trochę większe. Uzupełnione wodą mogą ważyć nawet od 8 do 10 kilogramów. Z tego powodu nie są polecane dla starszych osób oraz w przypadku domu ze schodami, które trzeba odkurzać. Aby zwiększyć ich mobilność producenci zazwyczaj wyposażają odkurzacze wodne w duże koła, dzięki czemu łatwiej je ciągnąć po podłodze. Warto przed zakupem sprawdzić czy dany model bez problemów wjeżdża np. na dywan i czy jest stabilny.

Dodatkowe funkcje

W sklepach możemy również spotkać dwa rodzaje odkurzaczy wodnych, które są wyposażone w inne funkcje:
Odkurzacze piorące – które dodatkowo oferują funkcję prania wykładzin i dywanów, a także czyszczenia tapicerek. Ich działanie polega na tym, że na odkurzaną powierzchnię nakładany jest środek piorący w postaci piany, która potem wraz z brudem jest wsysana z powrotem do urządzenia.

Odkurzacze parowe – to urządzenia, które dzięki parze skierowanej na czyszczoną powierzchnię, rozpuszczają zanieczyszczenia i z powrotem ją wsysają.

Gwarancja

Przed zakupem trzeba sprawdzić długość okresu gwarancyjnego oraz dostępność części zamiennych. Warto zapytać o cennych tych części, ponieważ czasem potrafią kosztować tyle samo co nowy odkurzacz.

Aktualna cena odkurzaczy wodnych

Tak szukaliście sprzętów:

  • odkurzacz wodny (5)
  • Odkurzacz Wodny Opinie (5)
  • odkurzacz wodny gorenie (3)
  • gorenje odkurzacz wodny (3)
  • odkurzacz wodny gorenje opinie (2)
  • odkurzacze wodne ranking (2)
  • odkurzacz z filtrem wodnym i hepa ceny (2)
  • twieter odkurzacz (1)
  • jak umyc podlogi odkurzaczem thomas (1)
  • ile waży odkurzacz (1)