Odkurzacz parowy

Odkurzacz parowy Karcher SV 1902

Odkurzacz parowy Karcher SV 1902

Odkurzacz parowy czyści i dezynfekuje różnego rodzaju powierzchnie, za pomocą gorącej pary. Dzięki czemu możemy usunąć nawet zaschnięty brud, wyczyścimy i odświeżymy np. dywany, a przy okazji pozbędziemy się wielu alergenów z powietrza. Odkurzacze parowe pomagają znacząco ograniczyć używanie różnych środków chemicznych, które służą do czyszczenia naszych domów. Wpływa to nie tylko na ochronę środowiska, ale także obniża wysokość wydatków na różne detergenty. Czyszczenie za pomocą gorącej pary sprawia, że otoczenie staje się zdrowsze, bo pozbawione jest szkodliwych chemikaliów.

Działanie

Wytworzona para jest kierowana, pod ciśnieniem, na czyszczoną powierzchnię, gdzie rozpuszcza brud, likwidując przy tym roztocza oraz zarodki pleśni. Po czym para wodna jest z powrotem zasysana do odkurzacza. Nie używamy żadnych środków czyszczących, a z powietrza usuwane są alergeny. Zużycie wody wynosi tylko około 1 litra. Urządzenie to w przeciwieństwie do parownic i mopów parowych, zasysa z powrotem powstałą parę, więc nie trzeba dodatkowo osuszać i wycierać czyszczonej powierzchni. Często w odkurzaczach parowych jest opcja sprzątania zarówno na mokro jak i na sucho. Urządzenie to neutralizuje także nieprzyjemne zapachy z powietrza.

Odkurzacz parowy Karcher SC 5.800

Odkurzacz parowy Karcher SC 5.800

Odkurzacze parowe

Porównaj aktualne ceny… ->

Zastosowanie

Za pomocą odkurzacza parowego wyczyścimy praktycznie każdą powierzchnię, z wyjątkiem tych bardzo wrażliwych na ciepło. Urządzenie przyda się do mycia: podłóg, okien wraz z ramami, płytek ceramicznych, fug oraz odtłuszczania wszelkich sprzętów kuchennych. Gorącą parą zdezynfekujemy łazienkę z toaletą, odświeżymy tapicerkę naszych mebli, dywany, ubrania oraz rolety i zasłony. Można za pomocą parowego urządzenia pozbyć się kurzu z żywych roślin, a nawet wyprać zabrudzony namiot. Odkurzacz parowy wyczyści kosiarkę, grill oraz taras przed domem czy balkon. Para wodna pomaga pozbyć się grzybów, pleśni i bakterii. Urządzenie możemy wykorzystać do mycia naszego samochodu, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Pomoże ono odświeżyć tapicerkę i pozbyć się różnych mikrobów z systemu wentylacyjnego.

Sprawdź także mop parowy!

Dla kogo są odkurzacze parowe?

Odkurzacz parowy pozwala na pozbycie się brudu i bakterii nawet w miejscach trudno dostępnych, które są także często siedliskiem grzybów i pleśni. To ma ogromne znaczenie dla alergików oraz osób chorujących na astmę. Urządzenie to nie pozostawia na powierzchni czyszczącej pozostałości po detergentach, co sprawia że jest ona bezpieczniejsza również dla małych dzieci.

Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na znaczek CE, który daje gwarancję bezpieczeństwa jego użytkowania. Jeśli chcemy odkurzaczem czyścić okna, warto sprawdzić czy urządzenie posiada specjalną gumową przystawkę, stworzoną specjalnie w tym celu. Dwa pojemniki na wodę zapewnią nam dłuższy czas pracy, bez jego przerywania na uzupełnienie płynu.

Cena odkurzacza parowego

Odkurzacze parowe to urządzenia drogie, kosztują około 2 tysięcy złotych. Można je też dostać w cenie do 1000 zł. Wybierz te odkurzacze parowe, które Cię interesują i sprawdź aktualny ranking cen i sklepów:

Tak szukaliście sprzętów:

  • odkurzacz parowy (326)
  • odkurzacz parowy opinie (56)
  • odkurzacze parowe (40)
  • odkurzacz parowy karcher (30)
  • odkurzacz na parę (19)
  • odkurzacze parowe ranking (9)
  • odkurzacze parowe opinie (8)
  • odkurzacz parowy cena (7)
  • odkuzacz parowy (6)
  • odkurzacz parowy karcher opinie (5)