Odkurzacz dla alergików

Odkurzacz dla alergików Amica VM3021 Bagio

Odkurzacz dla alergików Amica VM3021 Bagio

Alergicy muszą szczególnie dbać o to, by w domu było jak najmniej alergenów. Potrzebują specjalnych antyalergicznych kołder i poduszek, odpowiednich środków czystości, a czasem nawet nieuczulających kosmetyków. Ważna jest także czystość wszystkich pomieszczeń oraz to by nie było w nich roztoczy i ich odchodów, które są najczęstszą przyczyną alergii. Aby dom utrzymać z dala od różnego rodzaju alergenów, warto zdecydować się na zakup specjalnego odkurzacza dla alergików. Obecnie coraz więcej producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i produkuje urządzenia odpowiadające ich potrzebom.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy dla alergików:

Odkurzacze workowe dla alergików Aktualna cena… ->
Odkurzacze bezworkowe dla alergików Aktualna cena… ->
Odkurzacze z mikrofiltrem dla alergików Aktualna cena… ->

Jaki odkurzacz dla alergików wybrać i kupić?

Odkurzacz dla alergików Electrolux ZUS3925DB

Odkurzacz dla alergików Electrolux ZUS3925DB

Wybór zaczynamy od systemu filtracji, czyli rodzaju filtrów, które skutecznie oczyszczą powietrze. Tradycyjnie montowane w odkurzaczach filtry tekstylne, nie sprawdzają się, ponieważ nie zatrzymują skutecznie alergenów i przepuszczają je z powrotem do otoczenia. Skuteczniejszymi odkurzaczami są te z zamontowanymi filtrami HEPA oraz urządzenia wodne. One są w stanie zebrać i zatrzymać, nie tylko kurz i roztocza, ale również zarodniki grzybów i różnych pleśni oraz pyłki roślin. Najlepiej by wybrany model miał certyfikowane, wielostopniowe systemy filtrowania oraz elektrostatyczny worek.

Filtry HEPA – wykonane są z włókien szklanych, połączonych ze sobą syntetyczną żywicą. Wychwytują i zatrzymują on cząstki o wielkości nawet 0,3 mikrona, w tym także wirusy. Filtry HEPA są podzielone na klasy, które określają ich skalę skuteczności do zatrzymywania zanieczyszczeń. Alergicy powinni zainteresować się filtrami HEPA od 13 w górę. Najskuteczniejsze do zatrzymywania roztoczy oraz ich odchodów są filtry klasy ULPA, czyli grupa filtrów absolutnych. Wyłapują one cząstki wielkości 0,12 mikrona ze skutecznością 99,99%. Spełniając przy tym najwyższą normę europejską U17 (PN-EN 779).

Odkurzacze z filtrem HEPA – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa odkurzacza Producent Cena odkurzacza
1Gallet ASP120GalletAktualna Cena
2Bomann BS1948CB PomarańczowyBomannAktualna Cena
3Clatronic BS 1304 PomarańczowyClatronicAktualna Cena
4Saturn ST-VC0272SaturnAktualna Cena

Pełna lista odkurzaczy z filtrem HEPA…->

Odkurzacze wodne – woda faktycznie skutecznie zatrzymuje kurz i roztocza, ale może równocześnie stwarzać środowisko do rozwoju innych alergenów (grzybów i pleśni) jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o higienę samego pojemnika. Musi być on dokładnie umyty po każdym sprzątaniu i wysuszony. Oprócz tego, odkurzacz wodny powinien być wyposażony również w wysokiej klasy filtr HEPA lub ULPA. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli mamy alergie wziewne, w szczególności na zarodniki pleśni i grzybów, lepiej unikać kontaktu z brudnym pojemnikiem z wodą.

Odkurzacze z filtrem wodnym – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa odkurzacza Producent Cena odkurzacza
1Zelmer 829.5SK / ZVC722ZK AquosZelmerAktualna Cena
2Gorenje Vck1901WfGorenjeAktualna Cena
3Amica VK5031AmicaAktualna Cena
4Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST AquosZelmerAktualna Cena

Pełna lista odkurzaczy z filtrem wodnym…->

Odkurzacz dla alergików z workiem czy bez?

Kiedy zdecydujemy się na odkurzacz workowy, powinien być on wyposażony w kilkustopniowy system filtracji. Najlepiej stosować również wielowarstwowe worki elektrostatyczne. Papierowe woreczki, nie dają pewności, że zmieciony brud nie wydostanie się na zewnątrz. Z kolei materiałowe, wielokrotnego użytku zupełnie odpadają w przypadku alergików, gdyż ich dokładne oczyszczenie jest niemożliwe. W przypadku odkurzaczy bezrowkowych, trzeba po każdym sprzątaniu wyjąć i dokładnie wyczyścić pojemnik z zanieczyszczeniami, co w przypadku niektórych alergików może być znów problematyczne. Jednak koszty eksploatacyjne są mniejsze, bo nie kupujemy kolejnych wymiennych worków.
Dodatkowo ważne by wybrany odkurzacz był szczelny i nie przepuszczał na zewnątrz nieoczyszczonego powietrza.

Cena odkurzaczy dla alergików

Ceny odkurzaczy dla alergików rozpoczynają się od około 200 złotych w górę.

Tak szukaliście sprzętów:

  • odkurzacz dla alergika (14)
  • jaki odkurzacz dla alergika 2016 (11)
  • odkurzacz dla alergika ranking (6)
  • odkurzacz dla alergika 2016 (5)
  • ulpa amica (3)
  • Odkurzacze Dla Alergików Ranking (3)
  • jaki odkurzacz dla alergika (3)
  • odkurzacze dla alergikow (3)
  • jaki odkurzacz dla alergika 2015 (2)
  • odkurzacz opinie 2016 (2)