Mop parowy

Mop parowy Karcher SC 2.550 C

Mop parowy Karcher SC 2.550 C

Mop parowy to doskonały sprzęt dla osób ceniących sobie czystość. Na rynku mamy spory ich wybór. Wraz ze wzrostem popularności tych urządzeń, pojawiło się coraz więcej modeli różnych producentów. Mopy parowe mają usprawnić nasze sprzątanie, dzięki czemu będzie ono szybsze i dokładniejsze. Za pomocą pary wyczyścimy płytki, fugi, panele laminowane, tapicerowane meble, okna, lustra oraz także wykładzinę czy dywan. Gorąca para wodna wydobywająca się z mopa sprawia, że nie jest potrzebny żaden detergent do skutecznego sprzątania. Zasada jego działania opiera się na zasysanej ze zbiornika wodzie, która jest tłoczona do grzałki, gdzie zamienia się w parę wodną. Poprzez dyszę para ta wydobywa się pod ciśnieniem na zewnątrz. Dzięki temu bez problemów możemy pozbyć się nawet starych plam z dywanu czy kanapy oraz usuniemy zaschnięty brud na naszych fugach.

Odkurzacz wodny – Ranking TOP 8

Pozycja Nazwa mopa Producent Cena mopa
1BLACK & DECKER FSM1630-QSBLACK & DECKERAktualna Cena
2Transa Electronics X12Transa ElectronicsAktualna Cena
3Bissell 2635JBissellAktualna Cena
4Ariete 4139ArieteAktualna Cena
5Karcher SC1.020KarcherAktualna Cena
6Kalorik SFC 1002KalorikAktualna Cena
7HOOVER SSH1300 011HOOVERAktualna Cena
8Dirt Devil M345Dirt DevilAktualna Cena

Pełna lista mopów parowych… ->

Mop parowy jest idealnym wyborem dla alergików, którzy są uczuleni na większość chemii czyszczącej. Gorąca para wodna pomoże pozbyć się wielu bakterii zamieszkujących w zakamarkach. Kiedy mamy małe, raczkujące dzieci to z pewnością przyda się porządny sprzęt do sprzątania. Higiena przy maluchu to podstawa, a dodatkową zaletą mopa parowego jest zupełnie sucha powierzchnia tuż po czyszczeniu.

Jaki mop parowy wybrać i kupić?

Mop parowy BLACK & DECKER FSMH1621

Mop parowy BLACK & DECKER FSMH1621

W domu sprawdzi się płaski mop z wymiennymi wkładami. Sprzęt ten jest wytrzymały i może służyć nie tylko do czyszczenia powierzchni płaskich. Za jego pomocą umyjemy również okna, ściany kabiny prysznicowej oraz odświeżymy tapicerkę na meblach. Jeśli zależy nam na dotarciu do miejsc trudno dostępnych, warto kupić model wyposażony w giętką głowicę. Dzięki niej dotrzemy do każdej szczeliny wokół mebli oraz w naprawdę ciasne przestrzenie.

Ważna jest waga samego urządzenia – zbyt ciężki model będzie nieporęczny. Mopy parowe ważą zazwyczaj około 3 kilogramów. Przewód zasilający powinien mieć przynajmniej 4 metry długości. Pojemnik na wodę musi mieć pojemność minimum 350 ml, by co chwilę nie trzeba było go ponownie napełniać. Dobrze by wybrany mop miał możliwość zoptymalizowania emisji pary wodnej w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni. Niektóre podłogi wymagają delikatniejszego traktowania niż np. płytki. Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność danego modelu. Dobrze by można było go rozbudować, czyli dołożyć róże inne końcówki, które ułatwią sprzątanie całego domu.

Cena mopów parowych

Mop parowy to wydatek rzędu 100 – 200 złotych.

Tak szukaliście sprzętów:

  • mop parowy ranking (13)
  • mop parowy (12)
  • mop parowy karcher (6)
  • mop parowy opinie (6)
  • mop parowy hoffen opinie (4)
  • jaki mop parowy (3)
  • Mop Parowy Karcher Opinie (3)
  • jakie detergenty do mopa parowego hoffen (2)
  • odkurzacz z mopem parowym (2)
  • jaki mop parowy kupić (2)