Młynek do odpadów do zlewu

Młynek do zlewu In Sink Erator EVOLUTION 100

Młynek do zlewu In Sink Erator EVOLUTION 100

Sposobem na zmniejszenie ilości kuchennych resztek i pozostałości po jedzeniu w zlewie jest zamontowanie w odpływie zlewozmywaka – młynka do odpadów. Urządzenie to służy do mielenia i rozdrabniania wszelkiego rodzaju odpadów organicznych, takich jak np. różne obierki z warzyw i owoców, kawałki ryb czy skorupki od jajek, które zalegają w zlewie. Odpadki te po przemieleniu spływają wraz z wodą do kanalizacji. Pomaga to zapobiegać zatykaniu się rur odpływowych i odkładaniu się gnijących resztek. Wpływa to korzystnie na środowisko, ponieważ nie ma potrzeby odtykania i czyszczenia zlewu silnie żrącymi środkami. Wyrzucamy mniej śmieci, a latem unikamy nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z naszego kosza.

Młynki do odpadów w zlewie – Ranking TOP 8

Pozycja Nazwa młynka Producent Cena młynka
1InSinkErator Model 46InSinkEratorAktualna Cena
2Franke TP 50 z włącznikiem Basso 134.0287.920FrankeAktualna Cena
3InSinkErator Model 45InSinkEratorAktualna Cena
4Franke TP-50FrankeAktualna Cena
5Franke TP 75 z włącznikiem Basso 134.0287.932FrankeAktualna Cena
6Franke TP-75FrankeAktualna Cena
7Insinkerator Model 46 ASInsinkeratorAktualna Cena
8Franke DS-UP 300FrankeAktualna Cena

Pełna lista młynków do odpadów…->

Młynki do opadów do zlewu nie są tak popularne w Polsce, jak np. w Stanach Zjednoczonych. Jednak mogą być dodatkowym wyposażeniem prawie każdego zlewu i pozwolą utrzymać porządek oraz czystość w naszej kuchni. Montuje się je bezpośrednio do otworów zlewowych (między zlewem a syfonem). Jeśli mamy zlewozmywak z mniejszym, niż 90 mm średnicy otworem, trzeba zamontować specjalną przejściówkę. Grubość zlewozmywaka też nie może przekraczać 23 mm, inaczej trzeba będzie zastosować odpowiedni reduktor.

Dużą ich zaletą jest fakt, iż urządzenia te nie rdzewieją, nie trzeba ich konserwować, ani poddawać przeglądom technicznym. Kiedy wrzucimy do nich przypadkowy element, typu łyżka czy widelec, wystarczy młynek wyłączyć i po prostu to wyjąć. Młynki do odpadów nie zużywają więcej wody, niż podczas zwykłego mycia naczyń.

Młynek do odpadów Teka TR-23.1

Młynek do odpadów Teka TR-23.1

Młynek do zlewu Teka

Porównaj aktualne ceny… ->

Na co zwracać uwagę przy wyborze młynka do odpadów?
Moc młynka – mierzona jest w jednostkach KM i może wynosić od 0,50 do 0,75 KM. Zazwyczaj im wyższa moc, tym urządzenie jest droższe. Jednak trzeba pamiętać o tym, że słabsze modele mogą mieć problem z rozdrabnianiem twardszych odpadów (typu kości kurczaka).

Długość gwarancji – im dłuższa, tym lepiej dla nas. Najczęściej można spotkać młynki z gwarancją od 2 do 6 lat. Trzeba jednak pamiętać o użytkowaniu zgodnie z zaleceniem producenta. Nie można wrzucać do nich innych rzeczy, niż organiczne resztki z pożywienia. Gwarancja nie będzie obejmować naprawy młynka, jeśli awaria będzie spowodowana wrzuceniem do niego np. sznurków od torebek z herbaty, worków foliowych, materiałów metalowych oraz warzyw włóknistych i niektórych strączkowych.

Głośność młynka – większa moc nie oznacza głośniejszej pracy wybranego młynka. Nieco bardziej będzie on hałasował w przypadku zlewów stalowych, trochę mniej przy granitowych i ceramicznych.

Pojemność komory – wartości te nie są znacząco różne, możemy wybierać pośród modeli o pojemności 980 ml do 1180ml. Im większa pojemność komory, tym szybciej dany młynek rozdrobni wszystkie resztki i będzie krócej pracował/hałasował.

Ilość stopni rozdrabniania – wpływa na czas rozdrabniania odpadów, im więcej stopni tym szybciej zostaną przemielone nasze resztki. Na rynku można spotkać młynki jednostopniowe, dwu oraz nawet z trzema stopniami rozdrabniania.

Rozdrabniacz kuchenny do zlewu Insinkerator Profesjonalny Młynek koloidalny in-sink erator lc-50 650003

Rozdrabniacz kuchenny do zlewu Insinkerator Profesjonalny Młynek koloidalny in-sink erator lc-50 650003

Młynek do zlewu Franke

Porównaj aktualne ceny… ->

Dodatkowo – producenci (np. tacy jak Franke czy Teka) dokładają np. zatyczki do młynka, które mogą być wykonane z plastiku lub metalu (więcej o młynkach do zlewu przeczytasz także tutaj -> http://www.parazgara.pl/mlynek-do-odpadow-w-zlewie/). Można również spotkać rodzaj sitka – korka, dzięki któremu nikt nie domyśli się, że w zlewozmywaku jest zamontowany młynek. Niektóre modele mogą mieć na wyposażeniu nawet pilot do młynka. Ważne aby dobrać właściwy rozmiar do naszych potrzeb oraz wielkości szafki pod zlewozmywakiem. Młynki powinny mieć profesjonalne mocowanie, które zapewni doskonałą szczelność ze zlewem. Często po pewnym czasie użytkowania, może dojść, na skutek wibracji, do poluzowania i w efekcie przepuszczania wody przez niewłaściwe mocowanie. Ważna jest również łatwość instalacji.

Tutaj przeczytasz o tym jaki zlew do kuchni wybrać i kupić -> http://www.parazgara.pl/zlew-do-kuchni/

Cena młynków do odpadów

Ceny młynków do rozdrabniania odpadów rozpoczynają się od około 400 złotych. Wybierz modele z listy poniżej i sprawdź ranking cen w sklepach internetowych:

Tak szukaliście sprzętów:

  • młynek do zlewu (12)
  • młynek do zlewu opinie (10)
  • rozdrabniacz do zlewu (6)
  • młynek do odpadów (5)
  • jaki młynek do odpadów wybrać (4)
  • mlynek kuchenny pod zlew (3)
  • mlynek do odpadów (2)
  • mlynek do zlewu (2)
  • młynek pod zlew opinie (2)
  • rozdrabniacz kuchenny do zlewu (2)