Młynek do kawy

Młynek do kawy Bosch MKM6003

Młynek do kawy Bosch MKM6003

Sekretem aromatycznej kawy są świeżo zmielone ziarna kawowca. W tym celu potrzebować będziemy młynka do mielenia kawy (tutaj poczytasz też o kawiarkach http://www.parazgara.pl/kawiarka/). Pierwszy model został wynaleziony, prawdopodobnie w roku 1660, w Londynie, przez anonimowego kowala. Różnica pomiędzy kawą zaparzoną z paczki, a taką przygotowaną ze świeżo zmielonych ziaren jest ogromna. Kto raz spróbował, doskonale wie że warto zainwestować w porządne urządzenie do mielenia kawy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze młynka do mielenia kawy?

Jeżeli często będziemy korzystać z młynka lub raz na jakiś czas zmielimy większe ilości ziaren, wówczas warto zaopatrzyć się w urządzenie z dużym pojemnikiem na zmieloną kawę oraz z większą mocą silnika. Jeśli jednak z młynka będziemy korzystać sporadycznie, do mielenia niewielkiej porcji kawy, warto rozejrzeć się za ręcznym modelem.

Młynki do kawy – Ranking TOP 7

Pozycja Nazwa młynków Producent Cena młynków
1Esperanza Ekc007KEsperanzaAktualna Cena
2Esperanza Ekc007WEsperanzaAktualna Cena
3Esperanza EKC002KEsperanzaAktualna Cena
4Esperanza EKC002WEsperanzaAktualna Cena
5Esperanza Młynek Do Kawy Cappuccino CzarnyEsperanzaAktualna Cena
6Botti KDL-550BottiAktualna Cena
7Esperanza Młynek Do Kawy Cappuccino BiałyEsperanzaAktualna Cena

Pełna lista młynków do kawy… ->

Rodzaje młynków

Młynki ręczne – to proste urządzenia, których największą zaletą, oprócz stosunkowo niskiej ceny jest fakt, iż podczas ręcznego mielenia ziaren nie wytwarza się żadne ciepło, przez co kawa zachowuje wszystkie swoje właściwości. Pewnym utrudnieniem może być zbyt mały pojemnik na zmieloną już kawę oraz czas samego przemiału, który jest zależny od naszej siły i możliwości. Jednak ziarna zmielone są równomiernie, dość grubo, przez co dobrze sprawdzą się w kawiarce i ekspresie przelewowym oraz przy tradycyjnej kawie po turecku. Trzeba pamiętać, że tej grubości przemiał nie będzie nadawał się do ekspresów ciśnieniowych. Ręczny młynek jest w zasadzie bezawaryjny i do działania nie wymaga energii elektrycznej.

Młynek do kary ręczny Ceramic Blade2

Młynek do kary ręczny Ceramic Blade2

Młynek do kawy ręczny

Porównaj aktualne ceny… ->

Młynki elektryczne – to bardziej zaawansowane urządzenia, które do działania potrzebują źródła zasilania. Podstawową zaletą elektrycznych modeli jest szybkość mielenia ziaren. Potrafią one w ciągu kilkunastu sekund zmielić drobno wsypaną kawę. Smakosze twierdzą, że tak zmielone ziarna kawowca dają mniej aromatyczną kawę, ponieważ pracujące ostrza wytwarzają ciepło, które pozbawia aromatu przemiał. Wśród młynków elektrycznych wyróżniamy:

Młynek do kawy Severin KM3874

Młynek do kawy Severin KM3874

Młynek do kawy elektryczny

Porównaj aktualne ceny… ->

 • Młynki nożowe (ostrzowe, udarowe) które są najpopularniejsze. Wadą ich może być fakt,że pracujące ostrza szybko się nagrzewają, co ma wpływ na jakość przemiału, który może być pozbawiony aromatu oraz niepotrzebnie zakwaszony przez powstały pył. Jednak za ich pomocą nie tylko zmielimy kawę, ale również np. orzechy czy suszone zioła. Niska cena może także rekompensować fakt, iż przemiał z ziaren kawowca może być nierównomiernie zmielony.
 • Młynki żarnowe – to urządzenia, w których możemy ustawić grubość mielenia ziaren kawowca. W zależności od zaawansowania technologicznego wybranego modelu, odbywa się to za pomocą korbki lub wyświetlacza LCD. Dzięki żarnowym młynkom uzyskujemy przemiał, który idealnie nadaje się do ekspresów ciśnieniowych. Ich budowa opiera się na żarnach, czyli stożkowych lub płaskich kołach, które pracują napędzane korbą. Żarna nie kruszą ziaren, lecz wolno się obracając, stopniowo je rozcierają. W procesie mielenia żarna nie nagrzewają się, a więc zmielona kawa nie traci swojego smaku i aromatu.
Młynek do kawy DeLonghi KG79

Młynek do kawy DeLonghi KG79

Młynek do kawy żarnowy

Porównaj aktualne ceny… ->

Moc

Im większa moc silnika umieszczonego w młynku, tym szybciej zmieli on nam kawę. Zazwyczaj ten parametr może wynosić od 100 do 300 W. Jeśli często będziemy korzystać z urządzenia, lepiej wybrać większą moc.

Pojemnik na zmieloną kawę

Powinien być szczelny i idealnie przylegać do młynka. Jego pojemność może wynosić od 50 do 250 gram. Trzeba też pamiętać, że ze 100 gram kawy przygotujemy około 15 filiżanek espresso.

Ilość obrotów

Jeśli zależy nam na wyjątkowo aromatycznej kawie, trzeba wybrać młynek wolnoobrotowy, który nie nagrzewa się podczas pracy i nie dopuszcza do utraty walorów smakowych naszego naparu.

Wydajność młynka

Warto również sprawdzić wydajność wybranego modelu, która mówi o tym, ile gram kawy młynek zmieli nam w ciągu minuty pracy.

Cena młynków do kawy

Prosty model młynka do mielenia kawy kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Wybierz modele, które Cię interesują i sprawdź aktualny ranking:

Tak szukaliście sprzętów:

 • młynek do kawy esperanza opinie (5)
 • ranking młynków do kawy (2)
 • młynki do kawy ranking (1)
 • Młynki Do Kawy Opinie (1)
 • młynek nie nagrzewa (1)
 • Młynek Do Kawy Żarnowy (1)
 • młynek do kawy jakiej firmy opinie (1)
 • mały młynek do kawy ranking (1)
 • maly mlynek do kawy (1)
 • ręczny młynek żarnowy (1)