Maszyna do lodów

Maszyna do lodów Krups GVS 241 Venice

Maszyna do lodów Krups GVS 241 Venice

Lato coraz bliżej, pora upałów i wakacyjnego lenistwa. Jeśli jesteśmy miłośnikami zimnych lodów, warto pomyśleć o maszynce do ich domowego wyrabiania. Dużą zaletą tych urządzeń jest możliwość używania tylko naturalnych składników do produkcji lodowych przysmaków. Za ich pomocą nie tylko ukręcimy tradycyjne lody, ale również sorbety, koktajle oraz mrożone jogurty. Bardzo dobrze się sprawdzą w przypadku alergii pokarmowych, ponieważ to my jesteśmy odpowiedzialni za składniki użyte do wyrobu domowych deserów. Wytworzone lody (włoskie, amerykańskie czy domowe) nie tylko są zdrowe, ale nie posiadają żadnych sztucznych zagęstników, konserwantów czy syntetycznych aromatów. Ich przygotowanie jest banalnie proste, wystarczy mieć w kuchni kilka podstawowych składników. Dzięki czemu lodami możemy się cieszyć przez cały rok.

Maszyny i urzadzenia do robienia lodów – Ranking TOP 7

Pozycja Nazwa maszyny Producent Cena maszyny
1Aigostar 500337Aktualna Cena
2Aigostar 500344Aktualna Cena
3Jolta 812.117Aktualna Cena
4Clatronic ICM 3581Aktualna Cena
5ADLER AD 4477Aktualna Cena
6Tristar YM 2603Aktualna Cena
7KALORIK TKG ICE 1000 NYCAktualna Cena

Pełna lista urządzeń do robienia lodów… ->

Na co zwracać uwagę przy wyborze maszynki do lodów?

Rodzaj: na rynku są dostępne dwa rodzaje maszyn do robienia lodów – z własnym agregatem chłodzącym oraz takie, które tylko kręcą lody. Pierwsze same chłodzą wlaną do nich mieszankę lodową, jednak przeważnie to duże urządzenie, więc nie każdy będzie dysponował, tak dużą ilością miejsca do ich przechowywania. Wyróżniają też się dość wysoką ceną. Drugim i najpopularniejszym rodzajem są maszyny, które tylko mieszają nasze lody, podczas ich zamrażania. Zbudowane są ze specjalnej misy o podwójnych ściankach, wypełnionych solanką, które trzeba odpowiednio wcześnie schłodzić w zamrażarce (najczęściej 24 godziny przed produkcją lodów). Podczas lata, kiedy regularnie będziemy produkować lodowe desery, trzeba na stałe wygospodarować miejsce na pojemnik chłodzący w zamrażarce. Posiadacze małych, szufladowych zamrażarek, mogą mieć z tym kłopot. Za to ceny tego rodzaju maszynek nie są wygórowane.

Więcej o urządzeniach do robienia lodów tutaj http://www.parazgara.pl/urzadzenie-do-robienia-lodow/

Rozmiar i pojemność misy: wielkość misy powinnyśmy dobrać tak, aby bez problemu weszła do naszej zamrażarki. Na rynku są dostępne urządzenia o pojemności od 0,5 do 1,5 litra. Jeśli tylko możemy to wybierajmy miski o jak największej pojemności. Półlitrowe pojemniki to porcja zaledwie dla dwóch osób.

Maszyna do lodów De Longhi IC 8500

Maszyna do lodów De Longhi IC 8500

Maszyny do robienia lodów do 200 zł

Porównaj aktualne ceny… ->

Moc: średnia moc dla maszynek do lodów to 12 W, która zazwyczaj jest wystarczająca. Jednak im wyższa moc, tym większa gwarancja na to, że nasze urządzenie nie będzie się przegrzewać, a masa będzie dokładnie zmiksowana.

Otwór do wlewania mieszanki: musi być odpowiednio szeroki, tak aby masę o każdej gęstości, bez problemu wlać do naszej misy.

Mieszadło: dobrze aby miało dość duże otwory i było wykonane ze solidnych materiałów, co będzie gwarancją idealnie wymieszanych lodów.

Dodatkowo: niektóre modele mogą być wyposażone w wyświetlacz, na którym będzie widać np. wagę naszej mieszanki czy ilość porcji lodów, która z niej wyjdzie. Na wyświetlaczu możemy także śledzić kolejne etapy produkcji zimnych deserów. Do niektórych maszynek, producenci dokładają łyżki do nabierania lodów oraz pokrywę na misę.

Cena maszynek do robienia lodów

Maszynkę do lodów kupimy już za niecałe 100 złotych. Wybierz modele, które Cię interesują i sprawdź ranking cen:

Tak szukaliście sprzętów:

  • maszynka do lodów (18)
  • maszynka do lodów cena (3)
  • maszyna do lodow (3)
  • maszyna do wyrobu lodów naturalnych (1)
  • maszyna do robienia domowych lodów cena (1)
  • maszyna do lodów ranking (1)
  • maszyna do lodów opinie (1)
  • maszyna do lodow krups gvs1/gvs2 (1)
  • targiwarszawa maszyny do lodow 2017 rok (1)
  • jaka jest cena maszynki do lodow (1)