Grill ogrodowy

Grill ogrodowy Unold 58550

Grill ogrodowy Unold 58550

Wybór grilli ogrodowych jest obecnie ogromny. Znajdują się one w ofercie we wszystkich marketach budowlanych, centrach ogrodniczych, a nawet na stacjach benzynowych. Przed zakupem grilla ogrodowego warto zastanowić się, który model będzie idealny dla nas.

Jeżeli często wyjeżdżamy w plener i chcemy ze sobą zabrać grill, wówczas musimy zakupić lekki o niewielkich gabarytach model. Będzie on łatwy do zapakowania do bagażnika oraz przeniesienia na wybrane miejsce. Niektóre modele są już włożone w specjalne walizki przez producenta, co znacznie ułatwia ich transport. Jeżeli jednak chcemy na stałe zamontować na działce czy w naszym ogrodzie grill, trzeba wybierać spośród bardziej stabilnych i trwałych modeli.

Grille ogrodowe – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa grilla Producent Cena grilla
1Happy Green PICNIC 5022014EDGHappy GreenAktualna Cena
2Happy Green PICNIC 5022014EDO Happy GreenAktualna Cena
3Barbecue WMF Szczypce do grilla Line 18.8842.6030BarbecueAktualna Cena
4Guzzini Pojemnik na lunch Zero On the Go odcienie szarości 100100162GuzziniAktualna Cena

Pełna lista grilli ogrodowych… ->

Rodzaje grilli ogrodowych

Grille elektryczne ogrodowe – ten rodzaj urządzeń do grillowania zajmuje najmniej miejsca. Ich obsługa również nie jest skomplikowana oraz nie wymaga pilnowania i dokładania do ognia. Grill elektryczny szybko i równomiernie się nagrzewa oraz bardzo łatwo czyści. Zazwyczaj zbudowany jest podobnie do innych, posiada nóżki, stolik oraz półki pod rusztem. Do działania potrzebuje jedynie sieci elektrycznej i przeważnie przedłużacza, aby uruchomić go na zewnątrz. Trzeba jednak pamiętać, że kable i gniazdka muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Potrawy przygotowywane na grillu elektrycznym są pozbawione specyficznego aromatu, jednak nie wytwarzają się w tym przypadku szkodliwe związki.

Grille elektryczne ogrodowe – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa grilla Producent Cena grilla
1Clatronic BQS 3508ClatronicAktualna Cena
2Hyundai GR 004HyundaiAktualna Cena
3vidaXL Okrągły, elektryczny grill ogrodowyvidaXLAktualna Cena
4Unold 58550UnoldAktualna Cena

Pełna lista grilli ogrodowych elektrycznych… ->

Grille gazowe elektryczne – są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, ale również u nas znajdują coraz szersze grono swoich zwolenników. Potrawy na nich przyrządzane, nie różnią się zbytnio smakiem od innych rodzajów urządzeń do grillowania, a szybciej się rozgrzewają. Nie trzeba ich pilnować, ani dokładać do ognia. Jedynie należy systematycznie napełniać butlę z gazem np. na stacji LPG. Grille gazowe są zazwyczaj trochę droższe od węglowych modeli. Budową przypominają stół na kółkach, gdzie umieszczona jest butla gazowa. W ich blat wmontowane są kurki do regulacji mocy płomieni, palenisko i umieszczony nad nim ruszt. Podczas pieczenia zakrywa się je pokrywą chroniącą przed przypadkowym zagaszeniem gazu. Grille gazowe są jednak dosyć ciężkie, ale łatwiej się je czyści, niż węglowe. Nie trzeba wymiatać pozostałości niedopalonych węgli i popiołów.

Jeśli zależy nam na specyficznym, drewnianym aromacie naszych potraw wystarczy do grilla gazowego dokupić specjalną wędzarkę na drewniane wióry. Ze względu na łatwopalność gazu, trzeba koniecznie wybierać modele, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Należy je również stawiać z dala od wszelkich łatwopalnych elementów. Zużycie gazu jest uzależnione od wielkości urządzenia, jakie wybierzemy. Przeciętnie butla 10 kilogramowa wystarczy na około 20 godzin grillowania. Niektóre, bardziej rozbudowane modele są wyposażone w dodatkowe akcesoria, np. ruszt, stoliki boczne czy pojemnik do aromatyzowania potraw.

Grille gazowe ogrodowe – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa grilla Producent Cena grilla
1Campingaz Xpert 100 LWCampingazAktualna Cena
2Campingaz 1 Series Compact EXCampingazAktualna Cena
3Weber Q100WeberAktualna Cena
4Cadac Safari Chef HPCadacAktualna Cena

Pełna lista grilli ogrodowych gazowych… ->

Grille węglowe – to najpopularniejsze modele, które można kupić już za niewielką kwotę. Zbudowane są zazwyczaj z grubej, stalowej blachy pokrytej ognioodporną farbą, a sam ruszt zrobiony jest przeważnie ze stali nierdzewnej. Można także kupić bardziej stabilne grille węglowe wykonane z żeliwa lub murowane z kamienia, cegły lub betonu. Warto wybierać modele z dołączoną pokrywą, która skraca czas pieczenia i chroni potrawy przed wysuszeniem. Dzięki niej węgiel równomiernie się żarzy, co ma wpływ na nasze zdrowie oraz smak przygotowywanych potraw. Pokrywa przyda się również, kiedy niespodziewanie zacznie padać deszcz. Na rynku dostępne są także modele grilli ogrodowych wyposażonych w popielnik, dzięki któremu możemy na bieżąco usuwać powstały popiół, jest to szczególnie przydatne podczas długiego pieczenia. Praktyczny jest również termometr, np. umieszczony w pokrywie do grilla, dzięki niemu mamy kontrolę nad temperaturą, w której grillujemy nasze mięso. Niektóre modele mają zamontowane kółka, dzięki którym grill jest bardziej mobilny i można go przesuwać w dowolne miejsce w naszym ogrodzie.

Główną zaletą grillów węglowych jest możliwość podlewania potraw różnymi płynami oraz niepowtarzalny smak pieczonych potraw o zadymionym aromacie. Aby wzbogacić jeszcze bardziej aromat przygotowywanych posiłków, można również dorzucić nieco drewna iglastego. Jednak ten rodzaj grillowania potraw może mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, gdyż podczas pieczenia na węglowym grillu wydzielają się toksyczne związki.

Na co zwrócić uwagę wybierając grill ogrodowy?

Grill ogrodowy Landmann ATRACTO 12442

Grill ogrodowy Landmann ATRACTO 12442

Dobry grill ogrodowy powinien być zrobiony z solidnego materiału, ponieważ będzie pracować przy wysokich temperaturach. Musi być odporny na korozję, najlepiej wybierać modele wykonane z żeliwa, stali nierdzewnej lub emalii porcelanowej. Ważna jest grubość ścianek, im grubsze tym dłuższa żywotność wybranego grilla. Zapewniają one to, że dno nie przepali się zbyt szybko. Stojak podtrzymujący całą konstrukcję czy nóżki na których oparty jest ruszt, muszą być stabilne, tak aby żaden nacisk czy podmuch wiatru nie przewrócić urządzenia. Warto kupić grilla ze szczelną pokrywą oraz z regulatorem dopływu powietrza, którym regulujemy płomień. Modele otwarte uzyskują niższe temperatury i w razie niespodziewanego deszczu mogą zgasnąć. Wielkość urządzenia należy dobrać do ilości osób, które ma obsłużyć. Jeśli mamy liczną rodzinę czy często odwiedzają nas przyjaciele, warto wybrać nieco większy model. Wówczas za jednym razem przygotujemy większą ilość jedzenia. Dodatkowe akcesoria typu półki na przyprawy są przydatne jeśli nie posiadamy w pobliżu żadnego stołu.

Cena grilli ogrodowych

Ceny sprzętów do grillowania zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą nawet na kilkunastu tysiącach złotych.

Tak szukaliście sprzętów:

  • elektryczne grille ogrodowe (1)
  • gogle grill ogrodowy (1)