Filtr węglowy do wody

Dzbanek z filtrem węglowym do wody Brita Elemaris Meter

Dzbanek z filtrem węglowym do wody Brita Elemaris Meter

Aby pozbyć się szkodliwych substancji, które mogą znajdować się w wodzie płynącej w naszych kranach, najłatwiejszym sposobem jest zakup dzbanka filtrującego z filtrem węglowym (więcej o takich dzbankach tutaj http://www.parazgara.pl/dzbanek-filtrujacy-wode/). W ostatnich latach stało się to bardzo popularnym, szybkim i w miarę tanim sposobem na uzyskanie oczyszczonej wody. Wybór dzbanków na rynku jest spory, jednak ich budowa oraz zasada działania jest taka sama. Każdy z nich jest wyposażony w wymienialny filtr, który zatrzymuje różne substancje (np. chlor, rdzę czy metale ciężkie) i sprawia, że woda staje się zdrowsza i smaczniejsza. Wkłady te trzeba wymieniać zazwyczaj 1 – 2 razy w miesiącu. Dużą zaletą jest również fakt, że używając przefiltrowanej wody w czajnikach czy innych urządzeniach kuchennych, nie osadza się na nich kamień, co ma wpływ na ich dłuższe i bezawaryjne działanie. W przeciwieństwie do innych systemów filtrujących, które można spotkać, dzbanki nie wymagają do pracy energii elektrycznej oraz nie generują kosztów związanych z ich eksploatacją.

Dzbanki filtrujące wodę – Ranking TOP 8

Pozycja Nazwa filtrów Producent Cena filtrów
1Eldom Brita Maxtra, Dafi Ef100EldomAktualna Cena
2Dafi StartDafiAktualna Cena
3BRITA Marella Cool GrafitowyBRITAAktualna Cena
4Dafi Atri SeledynowyDafiAktualna Cena
5Dafi Atri GranatowyDafiAktualna Cena
6Dafi Atri ŻółtyDafiAktualna Cena
7Dafi ArtiDafiAktualna Cena
8Dafi Atri BiałyDafiAktualna Cena

Pełna lista dzbanków do filtrowania wody… ->

Na co zwracać uwagę wybierając filtr węglowy do wody?

Wielkość dzbanka dobieramy w zależności od ilości osób, które będą z niego korzystały. Na rynku są dostępne modele o pojemności od 1 do 3,5 litra. Dla osoby, która mieszka sama wystarczy najmniejsza pojemność, z kolei dla wieloosobowej rodziny przyda się ten największy. Warto zwrócić uwagę na kształt wybieranego dzbanka, dobrze aby dało się go schować np. na drzwiach lodówki. Przyda się to szczególnie latem, kiedy wysokie temperatury sprawiają, że wzrasta nasze zapotrzebowanie na płyny. Poszczególne elementy muszą być dobrze spasowane, tak aby woda oczyszczona z nieprzefiltrowaną się nie mieszały. Ważny również będzie profilowany uchwyt i antypoślizgowa podstawa. Dzbanki filtrujące są przeważnie produkowane z tworzyw sztucznych, można jednak spotkać również modele zrobione ze szkła. Ważne aby wszystkie części można było łatwo utrzymać w czystości oraz aby posiadały atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). Niektóre modele można myć w zmywarkach.

Dzbanek z filtrem węglowym do wody Dafi Astra Unimax

Dzbanek z filtrem węglowym do wody Dafi Astra Unimax

Filtr do wody Dafi

Porównaj aktualne ceny… ->

Każdy dzbanek musi mieć wskaźnik, który będzie informował o konieczności wymiany filtra. W sklepach można kupić urządzenia z trzema rodzajami wskaźników. W przypadku mechanicznego znacznika, trzeba ręcznie ustawić datę wymiany filtra. Wskaźnik elektroniczny jest przeważnie w formie wyświetlacza LCD, który pokazuje czas jaki pozostał do wymiany wkładu. Z kolei znacznik diodowy ma formę małej diody, która zacznie migać po upłynięciu czasu kiedy trzeba zmienić filtr.

Dzbanek z filtrem węglowym do wody Brita Marella XL

Dzbanek z filtrem węglowym do wody Brita Marella XL

Filtr do wody Brita

Porównaj aktualne ceny… ->

Warto przyjrzeć się także wydajności wybranego filtra, która zależy od jakości wody płynącej w naszych kranach. Posiadacze twardej wody będą mogli przefiltrować tym samym wkładem mniejsze jej ilości. Średnio jednym filtrem w ciągu miesiąca, powinnyśmy oczyścić od 100 do 200 litrów. Ważna jest również dostępność filtrów do wybranego dzbanka oraz ich koszt. Warto przy zakupie zapytać o cenę, którą będziemy musieli zapłacić za pojedynczy wkład. Koszt ten trzeba będzie uwzględnić w comiesięcznym domowym budżecie.

Cena filtrów do wody – Ranking!

Dzbanek filtrujący kupimy już za niecałe 20 złotych (bez wkładu filtrującego). Wybierz filtr do wody, który sprawdzi się w domu i sprawdź aktualny ranking:

Tak szukaliście sprzętów:

  • dzbanek z filtrem węglowym (3)
  • dzbanek z filtrem węglowym ma kształt (3)
  • filtr weglowy do wody (3)
  • czajnik z filtrem weglowym (2)
  • weglowy filtr do wody (1)
  • filtr węglowy do wody cena (1)
  • filtr weglowy do kranu ceny (1)
  • filtr weglowy do czajnika (1)
  • filtr weglowy berita do wody (1)
  • filtr do wody weglowy (1)