Elektryczny zaparzacz do herbaty

Elektryczny zaparzacz do herbaty pozwala przygotować napar z herbaty lub ziół dla wszystkich miłośników tego trunku. Urządzenie utrzymuje również dłużej jego ciepło ponieważ, jest najczęściej wyposażone w moduł podtrzymujący stałą temperaturę. Zaparzacz składa się z podstawki, szklanego dzbanka z grzewczym mechanizmem oraz sitka do którego wsypujemy susz. Zasada jego działania jest bardzo prosta, należy nalać wodę do pojemnika, która jest następnie podgrzewana do wybranej temperatury. Dalej umieszczona herbata zaparzana jest tą wodą, przepływając do dzbanka umieszczonego w dolnej części urządzenia. Czas przyrządzania naparu jest nieco dłuższy, niż w przypadku tradycyjnego parzenia herbaty wrzątkiem z czajnika. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj herbacianego suszu czy ziół może być zalewany gorącą wodą, gdyż traci się wówczas wiele cennych i dobroczynnych składników. Najpopularniejszym tego przykładem jest zielona i biała herbata, którą zaleca się zaparzać wodą o temperaturze nie przekraczającej 80 stopni.

AdHoc FLOTEA Zaparzaczka do herbaty

AdHoc FLOTEA Zaparzaczka do herbaty

Jaki zaparzacz do herbaty wybrać i kupić?

Porównaj aktualne ceny… ->

Wybierając w sklepie odpowiedni model musimy zwrócić uwagę na jego pojemność i to ile filiżanek naparu chcemy za jednym razem przygotować. Dla pojedynczej osoby wystarczy urządzenie o pojemności około 0,5 – 0,6 litra, dla większej rodziny przyda się dzbanek nawet 1,5 litrowy. Na rynku najczęściej spotykanym modelem jest zaparzacz 1 litrowy. Przed zakupem warto upewnić się, że dane urządzenie może parzyć zarówno sypaną jak i ekspresową herbatę, co czyni go go bardziej przydatnym. Pojemnik powinien być wykonany z dobrej jakości szkła. Zakres temperatury zaparzania, dobrze aby był kilkustopniowy. Ważna jest także możliwość podtrzymywania temperatury przygotowanego naparu. Niektóre modele mogą ją utrzymywać nawet przez 20 minut po zakończeniu procesu parzenia. Trzeba także zwrócić uwagę, na to czy sitko łatwo się wyciąga i czy można bez problemu je opróżnić i wyczyścić. Sam dzbanek również powinien być łatwy do utrzymania w czystości. W droższych modelach jest także funkcja wyboru mocy zaparzonego naparu, co wpływa na jego jakość. Moc urządzenia nie jest aż tak ważna, dobrą herbatę uzyskamy zarówno z zaparzacza 600 Watowego jak i z tego o sile ponad 2000 Wat. Warto zwrócić uwagę na jakość i materiał z którego wykonane jest sitko, najlepiej aby było zrobione ze stali nierdzewnej, nie z plastiku oraz aby było wystarczająco gęste, co jest istotne przy mocno zmielonym suszu. Zaparzacze z wyższej półki są zazwyczaj wyposażone w elektroniczne wyświetlacze.

Ceny elektrycznych zaparzaczy do herbaty

Prosty model elektrycznego zaparzacza dostaniemy już za około 50 złotych. Droższe modele mogą kosztować nawet kilkaset złotych.

Eva Solo SERVING Zaparzaczka do herbaty

Eva Solo SERVING Zaparzaczka do herbaty

Zaparzacze do herbaty do 30 zł

Sprawdź pełną listę… ->

Tak szukaliście sprzętów:

  • elektryczny zaparzacz do herbaty (4)
  • zaparzacz do herbaty elektryczny (3)
  • zaparzacz elektryczny do herbaty (2)
  • zaparzacz do herbaty podtrzymujący temperaturę (1)