Chłodziarka do wina

Chłodziarka do wina VOV BW-50D1

Chłodziarka do wina VOV BW-50D1

Chłodziarka do wina to rodzaj małej lodówki z wbudowanymi, specjalnie wyprofilowanymi pólkami na butelki. Urządzenia te zostały stworzone w celu przechowywania wina w optymalnej temperaturze, która wynosi od 7 do 19 stopni. Wina białe i czerwone mają różne wymagania. Białe powinno być przechowywane w temperaturze od 10 do 12 stopni. Z kolei czerwone musi przebywać w temperaturze najlepiej od 14 do 18 stopni. Profesjonalne chłodziarki do wina są podzielone na odpowiednie strefy dostosowane do konkretnego rodzaju alkoholu. Tradycyjne lodówki mają zbyt niską temperaturę, która źle wpływa na smak i zapach podawanego wina. Trunki tego rodzaju, niewłaściwie przechowywane mogą się zepsuć, nawet jeśli butelka jest nadal szczelnie zamknięta. Innymi czynnikami, które mają wpływ na jakość wina, oprócz odpowiedniej temperatury, to także wilgotność oraz wstrząsy. Chłodziarki do wina niwelują wpływ otoczenia na przechowywane w nich alkohole, pozwalając na ich długie przetrzymywanie.

Chłodziarki do wina – Ranking TOP 8

Pozycja Nazwa chłodziarki Producent Cena chłodziarki
1Brandt VIN-6BrandtAktualna Cena
2Hyundai VIN6HyundaiAktualna Cena
3PROFI COOK PC-WC 1046PROFI COOKAktualna Cena
4Camry CR8068CamryAktualna Cena
5Bomann KSW 344BomannAktualna Cena
6Bomann KSW 345BomannAktualna Cena
7Hyundai HY-VIN12BHyundaiAktualna Cena
8Hyundai HY-VIN12AHyundaiAktualna Cena

Pełna lista chłodziarek do wina… ->

Na co zwracać uwagę przy zakupie chłodziarki do win?

Pojemność chłodziarki zależy od ilości trunków, jakie zamierzamy w niej przechowywać. Jeśli w naszym barku znajduje się kilkadziesiąt butelek, trzeba wybrać większe urządzenie, które pomieści wszystkie nasze wina. Dla osoby która posiada niewielką kolekcję, wystarczy chłodziarka mieszcząca zaledwie kilka butelek. Drogie i duże chłodziarki są przeznaczone głównie na potrzeby restauratorów. Do wyboru będziemy mieć również urządzenia wolno stojące oraz do zabudowy. Dobrze jest się zapoznać z dodatkowymi opcjami, w które wyposażone są chłodziarki oraz z zakresem ich temperatur. Najprostsze modele chłodziarek do win mogą jedynie utrzymywać stałą temperaturę przechowywania alkoholu. Bardziej rozbudowane urządzenia mają nawet kilka niezależnych stref chłodzących, które są dostosowane do przechowywania konkretnych gatunków win. Chłodziarki te chronią również butelki przed wstrząsami, nieprzyjemnymi zapachami z zewnątrz, światłem, zbyt dużą wilgotnością powietrza oraz innymi szkodliwymi czynnikami. Warto także zwrócić uwagę na klasę energetyczną wybranego urządzenia. Musimy pamiętać, że chłodziarki te będą pracować 24 godziny na dobę, więc ważne jest to ile prądu będą pobierać.

Cena chłodziarki do wina

Przedział cenowy jest uzależniony głównie od wielkości chłodziarki, najmniejsze modele można kupić już za niecałe 400 zł, te największe to wydatek od 1000 złotych w wzwyż. W ofercie sklepów są też lodówki do win oraz chłodziarki do win do zabudowy.

Lodówka do wina Sonnenkönig Cava 12 Mono

Lodówka do wina Sonnenkönig Cava 12 Mono

Chłodziarki do win do 1000 zł

Porównaj aktualne ceny… ->

Tak szukaliście sprzętów:

  • chłodziarki do wina opinie (4)
  • winiarka do zabudowy samsung (2)
  • hover czy liebherr ktora chlodziarka do wina (1)
  • chłodziarki do wina (1)
  • chłodziarki do win zakres temperatur (1)
  • chłodziarka na wono mała 2 strefy (1)
  • chłodziarka na wino (1)
  • chłodziarka do wina do zabudowy opinie (1)
  • chłodziarka do win temperatura od 4 stopni (1)
  • chlodziarka dla wina dobra cena (1)